Anime Dimension


Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Anime Dimension
Anime Dimension
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Ultimele subiecte
» PDSM(Persoana de sub mine)
Tutorial pentru realizarea unui AMV Icon_minitimeVin Mai 08, 2009 10:01 am Scris de Bad Bunny

» Evita cuvantul DA sau NU
Tutorial pentru realizarea unui AMV Icon_minitimeVin Mai 08, 2009 9:57 am Scris de Bad Bunny

» Mamb's drawings
Tutorial pentru realizarea unui AMV Icon_minitimeMar Apr 21, 2009 7:22 pm Scris de Mambrella

» Mamb's One Shots
Tutorial pentru realizarea unui AMV Icon_minitimeDum Apr 19, 2009 4:37 pm Scris de Naruto Uzumaki

» Tango no Sekku(5 mai)
Tutorial pentru realizarea unui AMV Icon_minitimeSam Apr 18, 2009 3:24 pm Scris de Bad Bunny

» Origami
Tutorial pentru realizarea unui AMV Icon_minitimeVin Apr 17, 2009 5:56 pm Scris de Lolli

» Naruto Uzumaki
Tutorial pentru realizarea unui AMV Icon_minitimeJoi Apr 16, 2009 8:33 pm Scris de Naruto Uzumaki

» Lili Allen
Tutorial pentru realizarea unui AMV Icon_minitimeJoi Apr 16, 2009 8:31 pm Scris de Zollitha

» What would you say\do if you woke up to the person above you in your bed?
Tutorial pentru realizarea unui AMV Icon_minitimeMar Apr 14, 2009 10:03 am Scris de Lolli

Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata

Parteneri
forum gratuit


Tutorial pentru realizarea unui AMV

In jos

Tutorial pentru realizarea unui AMV Empty Tutorial pentru realizarea unui AMV

Mesaj  Zollitha Vin Apr 10, 2009 9:27 pm

So it Begins:

PROGRAMUL RECOMANDAT DE MINE ESTE SONY VIDEO VEGAS 7.0e

- nu introduceti scene mai mari de 10 de secunde in amv, pt k devine monoton
- melodia sa fie una mai ritmata (nu neaparat rock, poate fi si house )
- putine efecte nu ar strica, dar sa nu fie prea multe deoarece devine prea "tras de par"
- foloseste un program mai complex care sa iti ofere mai multe posibilitati de a manui mai bine frame'urile
- eu folosesc urmatoarele programe pt a crea amv's:
- Ultra Video Splitter(tai orice scena din formatele media - inclusiv .rm , .rmvb, .mov)
- Sony Video Vegas 6.0(am migrat de curand la 7.0c): cel mai bun. sediul unde se creeaza un amv de calitate: poti sa maresti imaginea, pt a scapa de subtitrarea crop'ului respectiv; poti introduce SUTE de efecte variate, care le poti combina in fel si chip, si arata bine. nu in ultimul rand, poti sa deschizi fiecare frame in parte si sa il editezi.

Cine are alte nelamuriri, pm me. efectele lui video vegas le vedeti la thread-ul facut de mine cu amv-urile mele.

Acesta e manualul, sper sa va foloseasca. De Fapt va va folosi sigur daca sunteti pusi pe treaba!

Video Vegas 7.0 Manual Download Link.
http://www.megaupload.com/pt/?d=27ILNHPW
Zollitha
Zollitha
Admin

Numarul mesajelor : 114
Varsta : 28
Joburi/Distractii : Pc-ul and Anime Dimension :X
Stare de spirit : : I`m crazy about chocolate :X !!
Data de inscriere : 19/02/2009

https://anime-dimension.all-up.com

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum