Anime Dimension


Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Anime Dimension
Anime Dimension
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Ultimele subiecte
» PDSM(Persoana de sub mine)
Otaku murders-crime din pasiune Icon_minitimeVin Mai 08, 2009 10:01 am Scris de Bad Bunny

» Evita cuvantul DA sau NU
Otaku murders-crime din pasiune Icon_minitimeVin Mai 08, 2009 9:57 am Scris de Bad Bunny

» Mamb's drawings
Otaku murders-crime din pasiune Icon_minitimeMar Apr 21, 2009 7:22 pm Scris de Mambrella

» Mamb's One Shots
Otaku murders-crime din pasiune Icon_minitimeDum Apr 19, 2009 4:37 pm Scris de Naruto Uzumaki

» Tango no Sekku(5 mai)
Otaku murders-crime din pasiune Icon_minitimeSam Apr 18, 2009 3:24 pm Scris de Bad Bunny

» Origami
Otaku murders-crime din pasiune Icon_minitimeVin Apr 17, 2009 5:56 pm Scris de Lolli

» Naruto Uzumaki
Otaku murders-crime din pasiune Icon_minitimeJoi Apr 16, 2009 8:33 pm Scris de Naruto Uzumaki

» Lili Allen
Otaku murders-crime din pasiune Icon_minitimeJoi Apr 16, 2009 8:31 pm Scris de Zollitha

» What would you say\do if you woke up to the person above you in your bed?
Otaku murders-crime din pasiune Icon_minitimeMar Apr 14, 2009 10:03 am Scris de Lolli

Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata

Parteneri
forum gratuit


Otaku murders-crime din pasiune

2 participanți

In jos

Otaku murders-crime din pasiune Empty Otaku murders-crime din pasiune

Mesaj  Bad Bunny Mar Mar 31, 2009 10:55 am

Lasand deoparte Manga Murder, in septembrie al aceluiasi an in Kyoto seful politiei a fost ucis cu un topor de catre fiica lui in varsta de 16 ani, ca urmare a vizionarii unui anime, School Days, care continea imagini si secvente sugestive. Astfel, toate televiziunile au amanat difuzarea ultimelor episoade din School Days, iar la redifuzarea lor, toate secventele sadice, brutale,etc. au fost inlocuite de imaginea unei barci si muzica clasica japoneza. Episoadele necenzurate fiind disponibile doar pe DVD.

Nu stiu ce sa zic dar uneori o crima de asta poate fi chiar o binefacere pt o serie anime...adica pe langa faptul ca DVD-urile s-ar vinde mai bine fiindca toata lumea ar vrea sa stie cum s-a terminat defapt, Japonia a mai castigat un nou brand, Nice Boat, a.k.a. barca aceea.
Bad Bunny
Bad Bunny
Junior Member
Junior Member

Numarul mesajelor : 178
Varsta : 30
Stare de spirit : : Confused, or maybe not
Data de inscriere : 15/03/2009

http://nyappyliciousuniverse.blogspot.com/

Sus In jos

Otaku murders-crime din pasiune Empty Re: Otaku murders-crime din pasiune

Mesaj  Lolli Mar Mar 31, 2009 3:56 pm

Saraca copila...Era chiar nebuna. Poate ca tatel ei i-a spus, ca anime-urile nu sunt reale. Si ea bang, bang cu toporul in cap la tatal lui. Parerea mea, ca nu anime-ul a fost de vina, ci vreo cearta/neintelegere cu tatal sau. Poate ia interizs sa se uite la anime-ul acela. Si televiziunea...ceva mai bun de o barca si muzica japoneaza clasica nu puteau gasi?O.o PUteau si ei sa puna videoclipuri muzicale...da Nice BoatO.o
Lolli
Lolli
Global Mod

Numarul mesajelor : 252
Varsta : 28
Stare de spirit : : Because I'm The-Menthol-One, that's why.
Data de inscriere : 01/03/2009

Sus In jos

Otaku murders-crime din pasiune Empty Re: Otaku murders-crime din pasiune

Mesaj  Bad Bunny Joi Apr 02, 2009 9:07 am

Pey cu videoclipuri muzicale nu putea impaca pe toata lumea...adica unii telespectatori ar fi vrut pesemne altceva, iar fiecare interpret/trupa/etc ar fi vrut ea sa apara fiindca le facea mai multa reclama chestia asta, si televiziunea nu avea timp sa negocieze fiindca toata intamplarea a fost asa o surpriza...adica basiclly unde ar mai fi fost ironia daca ar fi aflat cu o saptamana inainte ca o sa fie rick rolled la ultimul episod? iar nice boat e cam un element neutru...nu multumeste pe nimeni.
Bad Bunny
Bad Bunny
Junior Member
Junior Member

Numarul mesajelor : 178
Varsta : 30
Stare de spirit : : Confused, or maybe not
Data de inscriere : 15/03/2009

http://nyappyliciousuniverse.blogspot.com/

Sus In jos

Otaku murders-crime din pasiune Empty Re: Otaku murders-crime din pasiune

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum